TIRSDAG den 8. SEPTEMBER

FODBOLD
19.00 serie 1, Bramdrupdam GIF-Seest B 1-4
 
ONSDAG den 9. SEPTEMBER

FODBOLD
17.00 Sydbank Kvindepokalen, Vildbjerg (1.div)-KoldingQ (liga)
19.00 kvindeserie vest, KoldingQ-FC King George

FREDAG den 11. SEPTEMBER

FODBOLD
18.15 danmarksserien, Kolding B-Hedensted IF

LØRDAG den 12. SEPTEMBER

FODBOLD
14.00 kvindeliga, AaB-KoldingQ
10.30 serie 1, Hedensted IF-Kolding B
15.00 serie 2, Christiansfeld IF-Sønderborg B
14.30 U19 division, AB-Kolding IF
12,00 U17 division, AB-Kolding IF

SØNDAG den 13. SEPTEMBER

HÅNDBOLD
15.30 Primo Tours Ligaen, Mors Thy HK-KIF Kolding
FODBOLD
14.00 NordicBet ligaen, FC Fredericia-Kolding IF
13.00 serie 1, Egen UI-Seest B
14.45 serie 1, Broager UI-Bramdrupdam GIF
14.00 serie 2, Bredballe IF-Kolding IF

 FREDAG den 4. SEPTEMBER

HÅNDBOLD
19.30 Primo Tours Ligaen, Aalborg HK-KIF Kolding 40-27
FODBOLD
18.30 serie 1, Seest B-Fredericia fF 0-4
19.00 serie 1, Bramdrupdam GIF-Egen UI 0-3
18.30 serie 2, Kolding IF-Gauerslund IF 2-1

LØRDAG den 5. SEPTEMBER

FODBOLD
14.00 kvindeliga, KoldingQ-AGF 5-1
16.00 danmarksserien, Horsens fS-Kolding B 1-1
16.00 kvindeserie vest, KoldingQ-OdenseQ 2-1
13.30 serie 2, Bov IF-Christiansfeld IF 2-2
15.00 serie 3, Vejle Kammeraterne-SDU Fodbold Kolding 6-0
15.00 serie 3, Dalby GF-Rødekro IF 6-3
15.00 serie 3, Vamdrup IF-Høm/Seem UIF 3-1
BOWLING
11.00 liga damer, Ravnsborg-Trekanten KIF 6-42
13.30 liga herrer, LBC-Trekanten KIF 18-30
13.00 1. division damer, Lucky-Trekanten KIF 2 36-12
11.30 1. division herrer, Trekanten KIF 2-Stenhuset 2
TENNIS
12.00 1. division damer, Skovbakken-Kolding TK 0-6
10.00 2. division herrer, Kolding TK-Horsens 4-2
KEGLER
09.00 1. division, Vest 91-Skjold 10-0
BADMINTON
13.00 2. division, Aabenraa-Kolding BK 2 8-5

SØNDAG den 6. SEPTEMBER

BOWLING
09.00 liga damer, BK Center-Trekanten KIF 10-38
11.00 liga herrer, Ravnsborg-Trekanten KIF 4-44
08.30 1. division damer, Trekanten KIF 2-BK 36-12 Outsiders
FODBOLD
14.00 serie 1, Kolding B-Broager UI 2-2
16.00 serie 3, Øster Starup/Vester Nebel IF-Den Bosniske IF 2-2
BADMINTON
13.00 1. division. Kolding BK-Højbjerg 2 5-4

MANDAG den 7. SEPTEMBER

HÅNDBOLD
19.30 Primo Tours Ligaen, KIF Kolding-Ribe Esbjerg HK 35-33