UGE 13-14   torsdag 1. april - torsdag 8. april 2021

 
 
 
 
 

DANMARKSSERIEN
Marienlyst var for gode for Kolding Boldklub
 

SØNDAG 14.00
NEDRYKNINGSSPILLET
KOLDING IF-HVIDOVRE IF

Så går det løs! Hvidovre er første modstander i nedrykningsspillet

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

1. DIVISION
Så går det løs! Hvidovre
er første modstander i
nedrykningsspillet

1. april 202
1

DANMARKSSERIEN
Marienlyst var for gode
for Kolding Boldklub

1. april 202
1

SERIE 1 HERRER
KB's unge trup tabte
turneringspremieren

1. april 202
1

U18 PIGE DM
KoldingQ's U 18 pige
DM vandt igen

1. april 202
1
FRA ONSDAG

DANMARKSSERIEN
Marienlyst besøger
Mosevej

31. marts 202
1
   

 

TORSDAG den 1. APRIL

FODBOLD
13.00 danmarksserien, Kolding B-Marienlyst 0-3
15.00 serie 1, Kolding B-Haderslev fK 1-5
12.00 U18 pige DM, KoldingQ-B.93 2-1
13.00 testkamp, FC Horsens (s1)-BGIF (s2) 1-5

LØRDAG den 3. APRIL

FODBOLD
14.00 Gjensidige kvindeliga slutspil, KoldingQ-Brøndby
12.00 U19 drenge division, Kolding IF-Næstved
14.00 U17 drenge division, Kolding IF-Næstved

SØNDAG den 4. APRIL

FODBOLD
14.00 kvalifikationsspil 1. division, Kolding IF-Hvidovre

MANDAG den 5. APRIL

FODBOLD
14.00 serie 1, Seest B-Bramming
15.15 serie 2, Rødding IF-Dalby GF
14.00 serie 2, Bramdrupdam GIF-Erritsø
11.00 serie 3, BPI-Kolding IF
10.30 U18 pige DM, Team OdenseQ-KoldingQ
13.00 kvindeserie vest, OdenseQ-KoldingQ
14.00 testkamp, Horsens-Bramdrupdam GIF

TORSDAG den 8. APRIL

FODBOLD
18.00 testkamp, DK U19 landsholdet-KoldingQ, Billund

FREDAG den 9. APRIL

FODBOLD

18.30 kvalifikationsspil 1. division, Hobro IK-Kolding IF
18.30 danmarksserien, Kolding B-Tarup Pårup IF
18.00 serie 1, Kolding IF-FC Horsens

LØRDAG den 10. APRIL

FODBOLD
14.45 serie 1, Broager UI-Kolding B
15.00 serie 2, Rødding IF-Bramdrupdam GIF
15.00 serie 2, Christiansfeld IF-Sønderborg B
12.00 kvindeserie vest, KoldingQ-Kildemosens BK
13.00 U17 drenge division, Kolding IF-AB
15.30 U19 drenge division, Kolding IF-AB

SØNDAG den 11. APRIL

FODBOLD
11.00 serie 1, Haderslev fK-Seest B
15.00 serie 2, Ammitsbøl/Egtved-Dalby GF
11.00 serie 3, Den Bosniske IF-Fredericia KFUM
12.00 serie 3, Kolding IF-Smidstrup/Skærup
16.00 serie 3, Ravsted UI-Vamdrup IF