UGE 45-46  2022    lørdag 12. november - fredag 18. november

 
 
 
 
 
 
 

 

   
  16/11
KIF Kolding-TTH Holstebro
24-23
(16-12)
  .
 
 
 
 

 

   
  13/11 Næstved BK-BK Frem 1 0-8
  Kent R. Erichsen 800-444 (9)
Sebastian Skøtt 800-276 (5)
Bent Sørensen 800-376 (11)
Poul Arne Aagaard 800-330 (10)
 
 

 

   
  13/11 BK Frem 2-Asaa BK 6-2
  Ulrik Schlünsen 386-800 (4)
Allan Kjærsgaard 800-450 (8)
Bjørn Aalsing 800-320 (12)
Benny Kjærsgaard 800-576 (12)
 
 
 

 

   
  12/11 Kolding HK/KFUM-Ribe HK
31-11 (19-4)
  topscorere Kolding HK/KFUM :
Kathrine Krath 8
Mathilde Jensen 7
Ditte Avngaard 3
Sara Schelde Rasmussen 3
Hana Haskic 3
 
 

 

   
  12/11 Kolding HK/KFUM-Tommerup HK
29-23 (16-13)
  topscorere Kolding HK/KFUM :
Paw Kruse 9
Oliver Hald 8
Henrik Kreutzmann 4
Kevin Wonsild 4
Mathias Kolby 2
 
 
 

 

   
  12/11 Fredericia HK-KIF Kolding
28-25 (12-14)
  topscorere KIF Kolding :
Bjarke Christensen 6
Erik Thorsteinsen Toft 4
Sander Andreassen Øverjordet 4
 
 
 
 

 

   
  12/11 Vordingbord BC-BK Frem 1 0-8
  Kent R. Erichsen 800-244 (6)
Sebastian Skøtt 800-106 (5)
Bent Sørensen 800-156 (5)
Poul Arne Aagaard 800-390 (15)
 
 

 

   
  12/11 BK Frem 2-Aars BK 5-3
  Ulrik Schlünsen 800-794 (9)
Allan Kjærsgaard 800-800 (14)
Bjørn Aalsing 532-800 (14)
Benny Kjærsgaard 800-602 (13)
 
 
 

 

   
  12/11 Kolding VK-Volleyball Esbjerg 0-3
  sætcifre :
14-25
23-25
20-25
 
 

 

   
  12/11 Kolding VK-DSIO Odense 3-0
  sætcifre :
25-23
25-15
25-23
 
   
 
 

 

U19 DRENGE DIVISION
0-3 i Viborg. Men indsats
og vilje var i top

12. november 2022

U17 DRENGE DIVISION
Flot 'engelsk' uge for
KIF's U17 drenge division

12. november 2022
   

 

ONSDAG den 16. NOVEMBER

HÅNDBOLD
19.00 HTH herre liga, KIF Kolding-TTH Holstebro

LØRDAG den 19. NOVEMBER

HÅNDBOLD
16.00 HTH herre liga, KIF Kolding-Aalborg HK
15.00 3. division herrer, IF Stjernen Odense-Kolding HK/KFUM
FODBOLD
14.00 2. division, BK Frem-Kolding IF
13.00 U18 pige DM, Kolding IF-Brøndby IF
12.00 U19 drenge division, Kolding IF-Næsby
14.30 U17 drenge division, Kolding IF-Næsby
KEGLER
09.00 1. division, NK Nyborg-Skjold
TENNIS
10.00 1. division herrer, Kolding TK-Skovbakken
14.00 1. division kvinder, Kolding TK-Aalborg TK
BADMINTON
13.00 2. division, Kolding BK 2-Højbjerg 3

SØNDAG den 20. NOVEMBER

FODBOLD
13.00 kvindeliga, Kolding IF-Brøndby IF
KEGLER
09.00 1. division, Skjold-Roskilde KK
HÅNDBOLD
14.00 2. division herrer, Kolding IF-Sønderborg HK 2
14.30 2. division kvinder, SUS Nyborg-Kolding HK/KFUM
16.30 3. division kvinder, Hørning HK-Kolding HK/KFUM 2

LØRDAG den 12. NOVEMBER

HÅNDBOLD
14.30 HTH herre liga, Fredericia HK-KIF Kolding 28-25
12.00 2. division kvinder, Kolding HK/KFUM-Ribe HK 31-11
13.30 3. division kvinder, Kolding HK/KFUM 2-Horsens HK 2 22-25
15.00 3. division herrer, Kolding HK/KFUM-Tommerup HK 29-23
FODBOLD
14.00 2. division, Kolding IF-HIK ** AFLYST **
12.00 U19 drenge division, Viborg FF-Kolding IF 3-0
14.15 U17 drenge division, Viborg FF-Kolding IF 1-1
KEGLEBILLARD
13.00 1. division, Vordingborg BC-BK Frem 1 0-8
13.00 1. division, BK Frem 2-Aars BK 5-3
VOLLEYBALL
10.00 1. division kvinder, Kolding VK-Volleyball Esbjerg 0-3
12.00 2. division herrer, Kolding VK-DSIO Odense 3-0

SØNDAG den 13. NOVEMBER

KEGLEBILLARD
10.00 1. division, Næstved BK-BK Frem 1 0-8
10.00 1. division, BK Frem 2-Asaa BK 6-2
HÅNDBOLD
12.00 2. division herrer, Kolding IF-Faaborg ØH 23-32
12.00 U19 herre liga, HC Midtjylland-Kolding IF 30-30

TIRSDAG den 15. NOVEMBER

HÅNDBOLD
20.00 U19 herre liga, Tvis-Kolding IF 34-26