FREDAG den 7. AUGUST

FODBOLD
19.00 træningskamp, Kolding IF (s2)-Grindsted GIF (s2)

LØRDAG den 8. AUGUST

FODBOLD
14.00 Kvindeliga, KoldingQ-Brøndby IF
15.30 serie 1, Graasten B-Kolding B
14.30 serie 3, BPI-Den Bosniske IF
11.00 U18 pige DM, KoldingQ-Fortuna Hjørring
TENNIS
10.00 1. division damer, Kolding TK-Svendborg
10.00 2. division herrer, Fredericia-Kolding TK

SØNDAG den 9. AUGUST

FODBOLD
13.00 træningskamp, B1909-Kolding B (ds)
16.00 serie 3, Øster Starup/Vester Nebel IF-Trelde GIF

TIRSDAG den 11. AUGUST

FODBOLD
19.00 serie 1, Seest B-Broager UI
19.00 serie 1, Bramdrupdam GIF-Hedensted IF
19.00 serie 2, Fredericia KFUM-Kolding IF
19.00 serie 3, Vinding SF-SDU Kolding
19.00 serie 3, Vamdrup IF-Rødekro IF
19.00 serie 3, Dalby GF-Haderslev FK

FREDAG den 14. AUGUST

FODBOLD
19.00 serie 2, Kolding IF-Erritsø GIF
19.00 serie 3, SDU Kolding-BPI
19.00 serie 3, Høm/Seem UIF-Dalby GF
19.00 serie 3, Haderslev FK-Vamdrup IF

LØRDAG den 15. AUGUST

FODBOLD
15.00 Kvindeliga, FC Thy ThistedQ-KoldingQ
12.30 kvindeserie vest, Haderslev FK-KoldingQ
15.00 serie 2, Christiansfeld IF-Løjt IF
17.00 serie 3, Vejle Kammeraterne-Øster Starup/Vester Nebel IF
12.00 U19 division, Kolding IF-HB Køge
14.00 U17 division, Kolding IF-HB Køge
TENNIS
12.00 1. division damer, Kolding TK-Sønderborg
10.00 2. division herrer, Kolding TK-Højbjerg
CRICKET
11.00 1. division, Svanholm 2-Kolding

SØNDAG den 16. AUGUST

FODBOLD
13.00 danmarksserien, Kolding B-Odder
11.00 serie 3, Den Bosniske IF-Smidstrup/Skærup IF

ONSDAG den 19. AUGUST

FODBOLD
19.00 Kvindeliga, HB Køge-KoldingQ

LØRDAG den 22. AUGUST

FODBOLD
14.00 Kvindeliga, KoldingQ-FC Nordsjælland
BOWLING
12.00 liga herrer, BK Center-Trekanten KIF
TENNIS
12.00 1. division damer, Aarhus 1900-Kolding TK
10.00 2. division herrer, Kolding TK-AGF

SØNDAG den 23. AUGUST

CRICKET
11.00 1. division, Kolding-Ishøj 2

LØRDAG den 29. AUGUST

FODBOLD
14.00 Kvindeliga, Fortuna Hjørring-KoldingQ
TENNIS
12.00 1. division damer, Silkeborg-Kolding TK
10.00 2. division herrer, Kolding TK-Tarup Pårup
CRICKET
11.00 1. division, Copenhagen-Kolding

LØRDAG den 5. SEPTEMBER

TENNIS
12.00 1. division damer, Skovbakken TK-Kolding TK
BOWLING
11.00 liga damer, Ravnsborg-BK Trekanten
KEGLER
09.00 1. division, Vest 91-Skjold